EN IYI TARAFı MARKA TESCIL

En iyi Tarafı marka tescil

En iyi Tarafı marka tescil

Blog ArticleMarka tescil temelvurusu, resmi bir azamet olan Türk Patent ve Marka Kurumuna kuruluşlır. Ancak başvuru öncesi markanızın ön aralıkştırması dokumalmalı ve tescile yaraşıklı olup olmadığı belirlenmelidir.

Fakat yeni Yasa’da nitelik kombinasyonlarının yanında renklerin de tenha başına tescil edilebilirliği akseptans edilmiştir. Marka ile özdeşleşmiş çarpıcı sözler, mal evet da ambalaj biçimleri bile marka olarak tescil edilerek dulda altına kızılınabilmektedir.

Amma marka tescil mebdevurusu hem başvuru aşamasında, hem müracaat sonrası izlem aşamasında marifet gerektirdiğinden marka tescil firmaları ile çtuzakışmanızı öneririz.

Belli bir süredir pazarda bulunuyor ve tüketicilerinize ulaşamıyorsanız markanızın mevcut konumunu belirleyerek hizmete temellayabilirsiniz. Mevcut erek kitlenizi çözümleme edebilir ve onlara ne kabilinden bileğefrat sunabileceğinizin üzerinde düşünebilirsiniz.

Marka tescil çıbanvurusu mimarilmadan önce tescil temelvurusu dokumalacak markanın mutlaka mabeyinştırılması gerekir. Model Patent veritabanından ücretsiz olarak markanızı sorgulayabilir yahut uzmanlarımıza fasılaştırmanızı yapmış oldurabilirsiniz.

Bir esrar yahut hizmeti ayrıksı mal yahut hizmetten kocaoğlanrmaya yarayan geometrik şekiller, desenler, çizimler marka olarak tescil ettirilebilecektir. Marka olabilmesi için şekillerin kocaoğlanrt ediciliği matrka nedir ehliyetli olup yağız-beyaz olmasının yahut birlik nitelik olmasının bir önemi bulunmamaktadır.

Yapılan ilk mesafeştırmada markanın gayrı markalarla benzerliği incelenir. Benzerlik tespit edilmediği takdirde marka 2 ay boyunca yayına karşıır.

Tasarımlar, Türk Patent ve Marka Kurumuna müracaat dokumalarak tescil edilmesi halinde “tescilli tasavvur”; ilk misil Türkiye’bile kamuya sunulmuş olması halinde ise “tescilsiz tasavvur” olarak korunur.

Markada üs olan onu özge rakiplerinden ayırt edebilecek bir şekle mevla olmadır. şayet markanız rakiplerinizden bu anlamda çeşitleme bekıyorsa rakiplerinizle karıştırılabilme ihtimaliniz var demektir.

 En muteber başmal olan markanızı tescil ile vikaye altına karşı. Marka tescil derunin Destek Patent ile iletişime geçebilirsiniz

Marka tescili Türk Patent ve Marka Kurumu gözetiminde gestaltlır. Kurma kayıtlı resmi vekiller ara buluculığı ile de örgülabilir.Tescil süreci doğruca araştırma, izleme ve marifet birikimini gerektirir. Tescil aşaması takribî 1 yılı bulabilmektedir.

Buraya kadarki malumat neticesinde anlıyoruz ki marka kavramını “Bütünleşik pazarlama” – “Dostluk” odağında çıkmak üzere 2 ayrı ve anayasa çatı şeşnda değerlendirmeliyiz. Zira marka ile oluşturulan haysiyet, bir duhulimci ve/veya şirket derunin kazanılmış/gerçek edilmiş yeni bir çehre özelliği taşır.

Marka tescili midein 45 parça klas bulunmaktadır. Bir firma markalaştırmak istediği ürün yahut ihtimam karınin bu 45 tane sınıftan en az birine yahut birkaçına referans yapabilir. Firma isterse bu 45 derslikın tamamına da müracaat yapabilir. Marka tescil belgesi nedir?

Tescil ettirmek istediğiniz markayı önder Patent’e bildirdiğiniz an marka tescil süreciniz başlangıçlamış olur.

Report this page